Türk Lirasındaki Gizli Sır

 

1 Ocak 2005 tarihinde  paralardan sıfırlar atılarak Yeni Türk Lirası kullanılmaya başlanıldı . Paradaki reformun ikinci hamlesi olarak da `yeni` ibaresi kaldırıldı.

Atatürk`ün 1927 yılında çekilmiş fotoğrafı 5 ve 10 TL üzerinde, 1931`de Gazi çiftliğinde çekilmiş fotoğrafı 20 ve 50 TL üzerinde, Çankaya Köşkü`nde çekilen fotoğrafları ise 100 ve 200 TL üzerinde kullanıldı.

 

Liradan 0 atılınca hayatımıza yeni paralar girdi sıfırsız paralar, gösterişli sıfırların n kaybolması ile daha ferah bir görünümde ve  daha küçülmüş biçimde karşımıza çıktı yeni TL ler.  Ülkemiz milletimiz için hayırlı olmasını dileyerek  birkaç karede yeni paraları göstermek istiyorum sizlere

 

Evet bildiğimiz para işte görüyorsunuz pekj hiç detaylı olarak incelediniz mi ? yeni paralarımızı Hani Amerikan doları üzerinde çeşitli mesajlar oldugu paralarda saklı gizli şifreler bulunduğunu çoğu kez okumuş yada duymusunuzdur sanıyorum. Peki Türk Lirası

 

Öyleyse birde bu gözle bakın  yeni paramıza daha dikkatli biçimde yakınlaşın Atamızın arkasındaki Ay Yıldızımıza bakın

Şimdide yeni parada olan Atamızın arakasında bulunan  Ay Yıldızımıza bakalım


Ters dönmüş  eeee ne olmuş yani diyecekiniz şimdi Öyleyse birde altta bulunan Logolara bakın şimdi de

 

 

Ayı logo değil mi?  Tamamda kardeşim tüm bunlar ne demek oluyor. Şöyle anlatayım ne demek olduğunu da siz düşünün

 

Kanal Türk ve Bugün gazetesi satıldı ve Kim Aldı Hükümete yakınlıgı ile bilinen daha da önemlisi Fethullah Gülen’in 2.numaralı adamı olarak konuşulan Akın İpe, İpek  matbaacılık - Koza davetiyelerinin  sahibi

 

 

Kanaltürk Televizyonu’nun sahibi Akın İpek

 

 AKIN İPEK KİMDİR?


Akın İpek 1963 doğumlu… Ankara TED mezunu, ardından İngiltere’de ekonomi okudu… Babasından miras olan davetiyecilikle başladığı işini medyayla devam ettirdi. Daha sonra 20 milyon dolarını peşin ödeyerek 45 milyon dolara Bergama'daki ‘Ovacik Madeni'ni aldı.


İşte Akın İpek'in arkadaşımız Gülümhan Gülten ile yaptığı röportajdan bazı bölümler...

AK PARTİ’Yİ DESTEKLİYOR MUSUNUZ?

Ben siyasi istikrarı destekliyorum. Ben çalışarak para kazanan bir insanım. Bu ülkede benim bir gecede tüm borçlarım 2 katına çıktı. Varlığım yarı yarıya düştü. Şimdi AK Parti, sevin ya da sevmeyin bu işi geçmiş iktidarlardan daha iyi yapmadı mı? Elimi vicdanıma koyuyorum. Yine söylüyorum, AK Parti’yle hiçbir ilişkim yok. Ama ben istikrarı destekliyorum.


İDDİA EDİLDİĞİ GİBİ FETHULLAH GÜLEN’İN 2 NUMARALI ADAMI MISINIZ?

Bakın ben doğru bildiğimi hep söyledim, şimdi de söylemeye devam edeceğim. Ben Fethullah Gülen Hocaefendi’yi yıllar öncesinden tanırım. Benim bildiğim Fethullah Gülen Hocaefendi devletine, milletine, ülkesine bütün kalbiyle bağlı, bayrağına aşık bir insandır. Yurtdışındaki okullarda hep genç hanımlar, genç adamlar memleket aşkıyla hizmet etmeye çalışıyorlar. Oradaki çocukların hepsi Türkiye sevgisiyle yetişiyor. Bunu inkar edebilir miyiz? Şimdi Fethullah Gülen Hocaefendiyi benim tanıdığım yıllar. Bildiğim gördüğüm bu güzel faaliyetleri tabii ki destekliyorum. Hayatını kıvrıla kıvrıla yaşayan biri değilim. Evet Fethullah Gülen Hocaefendi doğrusunu söylüyor.

Gülen ile babam ölmeden önceydi. Bir arkadaşım sayesinde tanıştım. O yıllarda rahmetli Bülent Ecevit, Turgut Özal, Tansu Çiller, Mesut Yılmaz, hepsi destek veriyorlar. Demirel, üstün hizmet nişanı taktı Hocaefendi’ye. Dün, el pençe divan durup röportaj yapmaya çalışanlar, şimdi ağza almayacak şeyler söylüyorlar. Hocaefendiyle ilgili bu güne kadar eğer bir olumsuzluk vardıysa, ki hakkında davalar açıldı ve hepsinden beraat etti. O zaman ortaya bir hukuksuzluk çıkardı. Böyle birşey de yok. Hâlâ bir insanın üzerine bu kadar gidilir mi? Kendi şahsi hayatından memlekete hizmet etmek için vazgeçmiş mazlum, mahsun bir insan. Bence bu konuda büyük haksızlık yapılıyor. Benim bu okullarda, hiçbir görevim yok, ama vaktim olsaydı da seve seve gider görev yapardım. Bence Hocaefendi bu ülkedeki radikal İslamın da önündeki en büyük engellerden bir tanesidir. Hocaefendi kendini sıradan bir dindar olarak görüyor. O kendi düşüncelerini söylüyor. Bana göre doğrusunu da söylüyor.

Beni dünyadan kopmuş cübbeli biri görüyorlar

Akın İpek, ailesini anlatırken, “Ben çok şanslı biriyim. Dünyanın en güzel hanımıyla evlendim” diyerek eşinin fotoğrafını çıkardı. Fotoğraflara bakarken de, önce kendi kendine güldü, ardından anlatmaya başladı: “Geçen gün çok ilginç bir şey oldu. Biri, arkadaşıma ’Akın Bey’i yanında sarışın bir hanımla gördük’ demiş. Tanıdığım da ’yahu eşi’ diye yanıt vermiş. ’Ama sarışın ve modern bir hanımdı’ demiş öbürü. Bu insanlar bizi ne zannediyorlar ya. Benim eşim, benim hayatım bu. Ben bugüne kadar konuşmayınca herkes konuştu. Kantarın topuzu artık iyice kaçtı. İnançlı bir insanım, eşim de inançlıdır. Alkolü, yaklaşık 11 yıl önce inançlarım nedeniyle bıraktım. Ama modern bir aileyiz biz. İyi bir eğitim gördük. Ama sanki beni dünyadan kopmuş cübbeli, sakallı bir adam gibi görüyorlar.”

Medya - 13.05.2009 Vatan

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !